/Protetické práce

Při preparaci používáme výhradně operační mikroskop Leica s LED světlem. To zaručí výrazné zvětšení operačního pole a zajistí vysokou přesnost a detailnost při preparaci. Při otiskování protetických prací používáme výhradně 3Shape TRIOS.

/Inlej/Onlay

V případě rozsáhlého kazu či zlomeniny zubu je z hlediska zachování co nejvíce zdravé struktury zubu vhodné zhotovit tzv. inlej. Jedná se v podstatě o laboratorně zhotovenou výplň (plombu) z materiálu barvy zubu. Výhodou je přesnost, které v tomto případě nelze docílit „klasickým“ zhotovením výplně v ordinaci. V případě, že pacient toto řešení neakceptuje, je jedinou možnou alternativou ošetřit takovýto zub korunkou.

/Korunky metalokeramické

Korunka na vysoké estetické a funkční úrovni. Celá korunka je v barvě ostatních zubů.

/Korunka celokeramická

Korunka na nejvyšší funkční a díky absenci kovu i vrcholné estetické úrovni. Korunku je možno zhotovit na zub i implantát. Vyrábí se velmi často tzv. CAD/ CAM technologií, tedy skenováním a následně frézováním pomocí počítače. Laborant poté počítačem vytvořenou velmi přesnou strukturu dobarvuje.

/Keramické fazety

V případě úpravy tvaru či barvy zubu je možno opatřit zub celokeramickými fazetami. Jedná se o minimální zásah na zuby. Před každým ošetřením, kde jsou fazety indikovány, je zhotoven speciální voskový model, na kterém je konečná situace nasimulována. Tím se zajistí dokonalý estetický výsledek a minimální ztráta zubní tkáně.