Černé zuby a jazyk

Dotaz

Dobrý den, prosím Vás o pomoc. Před 3 týdny jsem byla na extrakci dvou osmiček. Jednalo se o pravou stranu – horní i dolní. Vše v pořádku. Po týdnu bolest okolí. Nasazen Augmentin. Vše v pořádku, bolest ustoupila druhý den. Antibiotika jsem brala týden. Všimla jsem si během užívání černého jazyka. To se zlepšilo, ale teď 3. den od dobrání antibiotik mi začaly černat i zuby. Hlavně dolní přední, ale skoro všechny. I mezi zuby mám fleky a na předních dokonce černé flíčky. Vypadám jako bych vypila tuš. Může to být způsobené antibiotiky a ustoupí to? Děkuji za zprávu!

Zodpovězeno 0
Zuby moudrosti a jiná vytržení anonymniuzivatel 3 týdny 1 Zodpovězen 33 zobrazení

Zodpovězen ( 1 )

  1. většinou toto je způsobeno chlorhexidinem, výplachem dezinfekčním. proto by se měl používat jen po omezenou dobu. Ale jistě to může být způsobeno ATB, ale oboje lze snadno na dentální hygieně odstranit.

Zanechat odpověď